Whatrock nemá rád kompromisy

Whatrock je pětičlenná kapela napůl z Prahy, napůl z východočeské Jaroměře. Skupina hraje vlastní tvorbu s českými texty. Autorské hudbě, která je inspirovaná stejnou měrou hardrockem, blues i heavymetalem, kraluje nezaměnitelná barva hlasu zpěvačky a "frontwoman" Zdeňky Borecké.
Odehráli bezpočet koncertů po celé ČR a zahráli si s takovými jmény, jako jsou Dymytry, Hudba Praha, Aleš Brichta, Horkýže Slíže, Alkehol a další.
Whatrock hraje v obsazení: Zdeněk Borecký - bicí, hudba, texty, Ondřej Bezvoda - kytara, hudba, Zdeňka Borecká – zpěv, Pavel Hrdlička – klávesy a
Matouš Borecký – baskytara.

Na naše otázky odpovídal bubeník kapely Zdeněk Borecký,

Kdo kapelu založil, jak se dali muzikanti dohromady?
Kapelu založili dva kamarádi na základní škole - Ondřej Bezvoda a Petr Kořínek, název i obsazení se postupně různě vyvíjelo, až roce 2012 jsme udělali "tlustou čáru" a začali jsme s novou zpěvačkou a komplet novým repertoárem. Od té doby počítáme naši existenci v podobě, jak nás můžete slyšet dnes.
Jaký je váš největší úspěch?
Hráli jsme před i po několika velkých jménech, ale vážíme si každého koncertu, který si posluchači užijí. Momentálně máme největší radost z nových písniček, které momentálně tvoříme, protože jsme po menší tvůrčí pauze chytli nový impulz a hodně nás to baví.
Máte nějaký vzor na české či světové scéně?
Vzorů máme spousty, každý v kapele jsme svým vkusem někde jinde, což je na jednu stranu dobře, protože každý přináší jiný úhel pohledu, na druhou stranu to občas vede k pěkným třenicím. Ale namátkou třeba AC/CD, Ritchie Kotzen, Dorothy, Monster Truck, v Čechách třeba cokoliv, co dělal Michal Pavlíček, Blue Effect/Radim Hladík, Doctor Victor, The Atavist.
Čeho byste chtěli dosáhnout?
Co nejvíc hrát, dostat naši muziku lidem, nemuset dělat kompromisy v hudbě na úkor popularity.
Jaké jsou vaše nejbližší plány?
Na jaro plánujeme novou desku, která je už z většiny natočená, teď už začínáme pomalu řešit "věci okolo", jako singly, klipy, booklet, merch, křest, sponzory. K desce bychom chtěli taky naplánovat tour.