Synkopy končí letošní turné

A bylo úspěšné!

Synkopy v Lucerně

Synkopy končí své letošní turné 23. 11. v Praze a o den později ještě v Berouně. Turné jedenácti koncertů je úspěšné, diváci spontánně zavzpomínali na legendární hity Válka je vůl, Černý racek, Casanova a další. Synkopy 61 se proslavily i světovými hity skupiny Beach Boys, které na koncertech také zazněly. Podle této skupiny dostaly od kritiků označení Moravští Beach Boys. Synkopy 61 získaly řadu cen na hudebních festivalech doma i v zahraničí.

Synkopy 61 jsou naší nejdéle hrající bigbítovou skupinou, která patřila v šedesátých a sedmdesátých letech ke špičce naší populární hudby. Založil ji koncem roku 1960 kytarista Petr Směja jako čtrnáctiletý.

23. listopadu 2023 od 19:30 hodin se uskuteční další koncert v rámci turné legendární skupiny Synkopy 61 v Městské knihovně v Praze. O den později se mohou diváci těšit na koncert v Berouně, který začíná ve 20:00 v sále na Wagnerově náměstí.

Na začátku koncertu se bude promítat krátký film o historii Synkop 61. Skupina je skutečně nejdéle hrající skupinou u nás. Vznikla před více než šedesáti lety a doposud v ní hrají dva zakládající členové – kytarista a zpěvák Petr Směja a bubeník a zpěvák Jiří Rybář. Dalšími členy skupiny jsou Jan Korbička – klávesové nástroje, akustická kytara, zpěv a Vilém Majtner – basová kytara, akustická kytara, sólo zpěv.

Praha
Beroun