Ruchadze? Om Namah Shivaya

Nedávno jsem dostal poštou z Amsterodamu CD, které na vlastní náklady vydal Konstantin Ruchadze. Je na ní skladba, kterou už nahrál v roce 2007 ve staré podobě na CD Adventurer a teď pod vlivem situace ve světě ji aktualizoval a vydal znovu. Ruchadze ji nahrál jako svůj příspěvek v současném boji dobra proti zlu. CD jsem si se zájmem poslechl a jde o opravdu působivou hudbu. Mohu jen doporučit.

Nové CD jsi vydal po dost dlouhé době. Proč?

Ano, je to první CD po deseti letech. Popud k tomu byly světové události poslední doby a značný pokles pozitivní energie na naší planetě. Přemýšlel jsem, čím bych mohl přispět jako muzikant a člověk ke změně a první myšlenka byla vydat v novém aranžmá moji píseň inspirovanou hinduistickou mantrou Om Namah Shivaya. Podle hinduismu je to nejsilnější mantra naší doby, vyřčená s určitou intenci, silnější než všechny atomové bomby dohromady.

V projektu účinkovali 16 muzikantů ze sedmi zemí, z nichž oba sólisti a aranžér dechů a smyčců jsou z České Republiky. Projekt byl natočen v nej kosmopolitním místě světa, hlavním městě Nizozemského království (186 národností) Amsterdamu.

Kdy jsi byl v Čechách naposledy a kdy se k nám zase chystáš?

V Čechách jsem byl naposledy v první půlce listopadu na turné a budu zase vystupovat v první půlce března a to: 8.3 Žatec, 9.3 Fabrika Doubice, 11.3 Princ Miroslav Praha, 15.3 Frantoly u Prachatic a 16.3 Nové Hrady Hotel Rezidence

Tak se budeme těšit!