Roman Dragoun a Futurum

Roman Dragoun je jednou z největších osobností brněnského rocku. Je nejen zpěvák, ale i skladatel a klávesista. Začínal ve skupině Regenerace, pak následoval Progres 2, odkud odešel, aby založil Futurum, následuje Stromboli, podíl na mnoha hudebních projektech, řada muzikálů, v roce 2002 spoluzaložil skupinu T4, obnovil Futurum a hraje i se skupinou Progres 2. V roce 2012 byl uveden do Beatové síně slávy. Na Československém beat-festivalu 28. března v pražské Lucerně vystoupí se skupinou Futurum.

Romane, na který ze všech projektů, jež jsi dělal, jsi pyšný nejvíc?
Bylo jich hned několik.Za prvé Progres 2 Třetí kniha džunglí což byl naprosto úchvatný projekt,který ve své době po Dialogu s vesmírem měl v bolševickém Československu veliký úspěch.Pak s Futurum Ostrov země kde jsme hráli kvadrofonně a v naposled projekt mých písní v aranžích nedávno zesnulého skvělého aranžéra Zdeňka Nováka s B-Side bandem Josefa Buchty,členy Filharmonie Brno,Czech Ensemble Baroque Choir a Michalem Žáčkem.

V kolika skupinách a v jakých projektech v současné době působíš?
V současné době hraji Progres2,Futurum,His Angels,Supergroup a příležitostně B-Side band a sólo kluby, kostely, synagogy, narozeniny, svatby a občas pohřeb.

Není ta rozmanitost trochu únavná? Přece jen nejsi už nejmladší.
V každé kapele je jiná legrace a skvěle se to doplňuje.

Na co se v letošním roce těšíš nejvíc?
Já nic neplánuji a těším se na každý nový den! Nevíme dne ani hodiny! Když dá Pán Bůh tak vydám sólovou desku a projekt s B-Side bandem členy Filharmonie Brno,Czech Ensemble Baroque Choir a Michalem Žáčkem a ještě nové cd Futurum a His Angels.Uvidíme co se podaří!

V roce 2018 jsi vystupoval na Československém beat-festivalu se skupinou Progres 2, letos se do Lucerny vracíš se skupinou Futurum. Na co se můžeme těšit?
Těšit se můžete na průřez tvorby kapely a připomenutí doby,kdy jme byli všichni mladí!