OdyssFest 2022

Řada hudebních produkcí se neobejde bez nadšenců. Jedním z nich je právě Michal Kuchařík, který doslova z ničeho vybudoval festival ve Vyžicích. Festival má jednoho společného jmenovatele a tím je skupina Odyssea.

Poprvé jsem se s festivalem OdyssFest setkal v roce 2010 a jak se můžete přesvědčit z úvodní fotografie, absolvoval jsem tam rozhovor s Petrem Jančaříkem. Byl to první ročník a jel jsem tam ze zvědavosti. Festival se mi líbil už proto, že Vaška Běhavého a jeho Odysseu mám rád. Podruhé jsem tam jel až na čtvrtý ročník v roce 2017. Přijel jsem tehdy na festival propagovat Československý beat-festival po padesáti letech. Tehdy se mnou na toto téma dělal rozhovor Petr Korál.

„Na Odysseu jsem chodil od svých sedmnácti let. Jejich písničky a atmosféra jejich zábav mi přirostly k srdci. Nikdy nezapomenu na fantastické "parkety" v Rozhovicích nebo na nealko zábavy na Míčově“, řekl mi při našem setkání Michal Kuchařík. „A později nás napadlo s kamarádem Davidem udělat festival. A to už byl krůček k názvu OdyssFest. Postupně se k nám přidávali fanouškové, a nakonec byl festival na světě.“ Od roku 2017 se pak festival nekonal.

V rozhovoru s Petrem Korálem propaguji Československý beat-festival po padesáti letech! A letos to bude 16. 10. v pražské Lucerně už po pětapadesáté.

Uplynulo trochu vody, poškádlil nás covid19, ale festival nezanikl a má svoje pokračování 18. června 2022 ve Sportovním areálu čp. 84, Újezd u Přelouče. Návštěvníky čeká patnáctihodinový maraton. Vystoupí ODYSSEA, POHODA, PUMPA, IRAS, MERLIN, Miloš Dodo Doležal, VITACIT, ARAKAIN + hosté: Aleš Brichta Project, Bavr Beer Controll, Pavel Půta + Andy Seidl. Slovem bude provázet Petr Korál – hudební kritik a moderátor rádia BEAT.

Zveme!

Program zde https://www.nabigbitovytancovacce.cz/program/

Vstupenky zde https://www.ticketportal.cz/event/OdyssFest-2020