V Lucerně budou „díry po nábojích.“

Na Československém beat-festivalu, který se koná 28. března v pražské Lucerně bude také skupina Bullet Holes z Bratislavy. To je česky „díry po nábojích“. Možná se vám bude název kapely zdát podivný, ale - jak sami říkají členové skupiny - chtějí svou hudbou zasáhnout mysl i srdce svých posluchačů tak, aby v nich po jejich písních zůstala výrazná stopa.

Na naše otázky odpovídá Peter Horony, kapelník a lídr kapely.
Vaše skupina teprve šest let, ale za tu dobu jste posbírali řadu ocenění: absolutní vítěz kategorie Pop & rock na Rockové maturitě 2016, Objev roku Zväzu autorov a interpretov 2018, loni jste úspěšně debutovali albem Perfektný svet. Čeho z toho si ceníte nejvíc a proč?

Nejvíce si ceníme to, že jsme se zúčastnili soutěže rocková maturita, a že se nám podařilo vyhrát v silné konkurenci kapel. Nebýt této soutěže, tak by se mnoho věcí neudálo. Tomuto projektu vděčíme za mnoho. Nakoplo nás to, a dali jsme dohromady naše první album, na které jsme hrdí, neboť oslovilo všechny věkové generace.

Zdá se, že hodně objíždíte slovenské festivaly, který je - podle vás - nejzajímavější?
Největší zážitek jsme měli v roce 2019, kdy jsme hráli na Topfestu a konečně na hlavním pódiu. No co se festivalů týká, baví nás všechny a každý je něčím jiným specifický. Největší kouzlo mělo asi Horehronské Mecheche. Nádherná příroda, krásný amfiteátr, úžasní lidé, a výborné kapely. S tímto festivalem máme spojených kopec zážitků, na které se nedá tak snadno zapomenout 🙂

Jak byste několika slovy představili skupinu českým posluchačům?
Jsme parta "zatím" mladých kluků, kteří mají rádi hudbu, lidi kolem nás, pivo, a zábavu. Hrajeme rokenroll, s mírným nádechem blues, popu, i hard rocku. Baví nás bavit ostatní hudbou.

Někde jste napsali, že v poslední době získáváte fanoušky i v Čechách. Kde zejména?
V Čechách jsme měli tu čest hrát na Masters of Rock, a musíme říci a zároveň uznat, že čeští posluchači hudbu opravdu "poslouchají" a umí ji ocenit. Určitě bychom byli rádi, kdyby se naše hudba dostala i k vám. Skvělá byla i šňůra s Paulem Gilbertem, kterého jsme suportovali i v českých klubech. Potěšily nás i rozhovory v českých masmédiích. Československý beat-festival je další z těch příležitostí, na kterou se velmi těšíme a tímto děkujeme organizátorům za pozvání.

Jak bude vypadat Vaše vystoupení v pražské Lucerně a na koho z vystupujících se těšíte nejvíc?
Na každém koncertě ze sebe dáváme maximum, a nebude tomu jinak ani v pražské Lucerně, i když akce i samotné místo v nás budí velký respekt. Těšíme se stejně na všechny kapely, každá z nich je v našich očích legendou ve svém stylu, dokonce i AYA 😊. No nejvíc se těšíme asi na nás 😊 a návštěvníky festivalu.