Kapely soutěží o to, kdo si zahraje s Buty nebo Michalem Prokopem

Přečetli jsme na iDNES
5. srpna 2019 16:56
Další ročník Československého beat-festivalu zná semifinalisty. Porota bude ze šestnácti kapel vybírat až do 15. září. Pětice postupujících se utká 8. listopadu ve finále v brněnském Sono Centru, šestého finalistu vyberou fanoušci prostřednictvím SMS. A všichni účastníci si zahrají po boku skupiny Buty.

Ten, kdo registroval předchozí ročníky obnoveného beatového festivalu, si asi všiml, že se harmonogram aktuální akce posunul. Organizátor Ivan Rössler původně přehlídku soudobé i pamětnické rockové hudby plánoval na prosinec, kdy se konaly i původní ročníky z konce 60. let. Loni se však ukázalo, že termín příliš koliduje s nabitým podzimním programem jiných tuzemských kapel, firemními večírky a vůbec předvánočním shonem.

Rössler se tedy rozhodl prosincové konkurenci vyhnout a výsledný Koncert legend se tentokrát v pražské Lucerně uskuteční až 28. března 2020. Spolu s Michalem Prokopem a kapelami Laura a její tygři či Precedens tu vystoupí i vítěz listopadového finále.

A kdo v klání postupuje? Rocková kapela Aya ze slovenské Žiliny hraje výhradně vlastní tvorbu a má na kontě šest řadových alb. Do semifinále se dostali také jejich krajané Lamps a Particles.

Prahu budou reprezentovat vesměs mladé kapely Geronimo, Mad Days, The Drops a Whatrock.

Mezi zkušenější patří Bluesberg, bluesrocková formace z Olomouce založená na přelomu tisíciletí, či Joe Purple z Loun míchající inspirace od Hendrixe přes Aerosmith po Mozarta. Kompletní seznam semifinalistů je na webových stránkách festivalu.

Autor: vah
Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/hudba/ceskoslovensky-beat-fesitval-semifinaliste.A190805_141013_hudba_vha#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=kultura&utm_content=main