George & Beatovens

Žádný ze současných členů skupiny se s George & Beatovens nezúčastnil Československých beat-festivalů. Skupina byla tehdy plně spojena s Petrem Novákem, který se - samozřejmě - obou prvních festivalů zúčastnil. Za Klaunovu zpověď dostal na druhém z nich cenu za nejlepší skladbu roku. Kapela pak ze známých důvodů zanikla (Petr Novák v roce 1969 vyhlásil na Bratislavské lýře minutu ticha za Jana Palacha) a Petr Novák ji obnovil až v druhé polovině sedmdesátých let. Později do skupiny nejprve přichází současný baskytarista a zpěvák Karel Novák (1982), Karel Kahovec (1995), ten ještě dva roky zpíval společně s Petrem Novákem, a nakonec bubeník Petr Eichler (1996). Následujícího roku Petr Novák zemřel. Skupina pak pokračovala dál už jen s Karlem Kahovcem a častým hostem Viktorem Sodomou.

Karel Kahovec i Viktor Sodoma ale jsou účastníky Československého beatového festivalu. Karel Kahovec ho zažil se skupinou Flamengo (oba ročníky) a Viktor Sodoma s Apollobeatem (1968). Dokonce dostal cenu jako Zpěvák roku.

George & Beatovens: Karel Kahovec - zpěv, Viktor Sodoma - zpěv, Viktor Levitus - kytara a zpěv, Karel Novák - baskytara a zpěv, Petr Eichler - bicí