Bluesberg je kopec

Název Bluesberg vznikl podle kopce – poutního místa Křížový vrch u obce Ruda u Rýmařova, místní mu říkají Kreuzberg (vzpomínka na Sudety), po několika zážitcích mu hudebníci začali říkat Bluesberg. Bluesberg se jmenuje také sólové CD Michala Drlíka, které předcházelo vzniku kapely (zakládající členové se sešli ve studiu). Takže olomouckou kapelu Bluesberg založil zpěvák a kytarista Michal Drlík v roce 2000 spolu s dalšími muzikanty, kteří se sešli právě na nahrávání jeho zmíněného sólového CD.
Kapelou postupně prošla řada olomouckých muzikantů, bubeníků, basistů i sólových kytaristů. Současná sestava hraje pohromadě přes čtyři roky a nahrála společně zatím poslední CD Nade mnou (2017).

Bluesberg v současné době hraje ve složení Michal Drlík - zpěv, kytara, autor hudby a textů, kapelník, Jaromír Pospíšil – kytara, Michal Bjorn Drlík – saxofon, Oldřich Pospíšil - basová kytara a Martin Svoboda - bicí, zpěv.

MICHAL DRLÍK nám odpověděl na několik otázek:
Jaký je největší úspěch skupiny Bluesberg?
Naším zřejmě největším úspěchem je dvojnásobné vítězství na přehlídce Blues aperitiv v letech 2006 a 2016 a následná účast na festivalu Blues alive Šumperk 2006 a Blues alive Chorzow (PL) 2016. Dále jsou to naše další koncerty v zahraničí - festivaly Front porch blues Chorzow (PL) 2014 a Blues nad Bobrem Boleslawiec (PL)2019, Veenendaal (NL) 2018, a příští týden Noerdlingen (D). Dále považujeme za úspěch našich 8 řadových CD (v současné době vše vyprodáno!!!, připravujeme 2. vydání CD Nade mnou) a také smlouvu s firmou Supraphon, díky které jsme dostupní na internetových adresách jako Spotifi, Deezer, Supraphonline, Youtube play, Google play atd.
Máte nějaký vzor na české či světové scéně?
Naším vzorem na české scéně byli v začátcích muzikanti jako Vladimír Mišík, Petr Kalandra nebo Jan Spálený. V současné době chceme ale jít vlastní cestou.
Čeho byste chtěli dosáhnout?
Naším cílem je (kromě vítězství na Čs. beat-festivalu :-)) hrát kvalitní vlastní muziku a bavit tak sebe, naše příznivce a další posluchače v Česku a pokud možno i v zahraničí. Chceme si také zahrát na některém velkém festivalu na hlavní stage.
Jaké jsou vaše nejbližší plány?
V nejbližší době nás čekají koncerty např. na náměstí v Olomouci (Vánoční trhy 29. 11. 2019) nebo náš tradiční každoroční koncert v klubu Bounty rock cafe Olomouc (30. 12. 2019). V příštím roce na jaře začneme nahrávat nové CD, kterým chceme oslavit 20. výročí vzniku kapely. Bude obsahovat nové verze našich starších písniček i nové věci, na kterých právě pracujeme. Držte nám palce!

Skupina Bluesberg je jedním ze šesti finalistů soutěže, která probíhá v rámci Československého beat-festivalu. Finále se uskuteční 8. listopadu od 18:00 hodin v brněnském SONO CENTRU. Hostem finále je ostravská skupina BUTY. Vítěz finále si zahraje na Koncertu legend 28. 3. 2020 v pražské Lucerně.