Skupina TAK CO? je šestičlenná kapela, která hraje vlastní, autorské věci, nejčastěji poprockového ražení. Důležité jsou pro ni texty a jejich hudební ztvárnění, které jde po obsahu sdělení. Po dvou letech existence mají TAK CO? celovečerní playlist vlastních skladeb. Minimalisticky pojatý klip k písni Bowiemu měl premiéru na iDnes v den druhého výročí úmrtí Davida Bowieho a tentýž den si premiéru odbyla v reportáži České televize na kanálu Art. Na webu ČT24 se píseň stala Klipem týdne. Skupina TAK CO? hrála třikrát v Malostranské besedě v rámci pořadu Barování se Sandrou Novákovou, jinak skupina koncertuje pravidelně v domovské Olomouci, kde má již pevné fanouškovské zázemí. Název zní možná folkově, ale ve skutečnosti nemá s tímto žánrem nic společného, název je odvozen od stejnojmenné písně kapely, která už ovšem není na repertoáru. TAK CO? právě točí své první album.

OBSAZENÍ:
Marcel Harvánek - el. kytara, klávesy, zpěv
David Hrbek - baskytara, zpěv
Jiří Fetka - el. kytara, saxofon, zpěv
Petr Votoček - el. kytara
Marek Novotný - trubka, klávesy, zpěv
Jan Lexa - bicí, perkuse

Na otázky nám odpověděl baskytarista, zpěvák a autor textů David Hrbek. Znám ho jako pracovníka v Muzeu umění Olomouc i jako lektora ve Švandově divadle, kde jednou měsíčně od roku 2003 moderuje vlastní talk-show Scénické rozhovory.

Kdo kapelu založil, jak se dali muzikanti dohromady?
Kapela vznikla velmi spontánně na abiturientském večírku s tím, že další rok, kdy mělo být kulaté výročí, se jako překvapení večera uskuteční koncert pro všechny spolužáky. Začínali jsme tedy písněmi, které jsme měli rádi. V tom duchu se odehrál i kýžený koncert, pak nám ale hraní coverů přestalo stačit a začali jsme si psát vlastní věci. Mezitím někteří členové odešli, jiní přišli, vždy to bylo ale přirozené, nikdy jsme nikoho nehledali na inzerát ani se nepoptávali po známých, všechno se naprosto přirozeně vyvíjelo. A dnes v této sestavě a se stávajícím repertoárem, který se neustále rozšiřuje o nové skladby, hrajeme dva roky.

Jaký je váš největší úspěch?
Asi píseň Kobry a klip k ní, který pro nás točil v New Yorku, Washingtonu a Bostonu Daniel Hrbek. Máme na to jednoznačně dobré ohlasy. S klipem Lenky Trantírkové z Muzea umění Olomouc k naší písni BOWIEMU jsme se dostali do pořadu Události v kultuře a portál ČT 24 uvedl tuhle píseň v rubrice klip týdne. Ale velký úspěch byl i náš jarní sólový koncert v olomouckém Jazz Tibet Clubu, ve kterém museli třikrát dotiskovat vstupenky, aby uspokojili zájem fanoušků, tak jsme hráli v úplně našlapaném klubu a odehráli náš; zatím nejlepší koncert. A samozřejmě pro nás je obrovský úspěch, že jsme se dostali ve finále.

Čeho byste chtěli dosáhnout?
Chtěli bychom co nejvíc hrát, rádi bychom vystupovali na domácích festivalech a měli dobrého manažera. Zatím si děláme a vymýšlíme všechno sami.
Máte nějaký vzor na české či světové scéně?
Vzory vyloženě asi ne, ale všem společně se nám líbí kapely jako Pink Floyd potažmo David Gilmour, David Bowie, Rolling Stones, Beatles, Vltava, Buty, Tata Bojs, Priessnitz, Mig 21, máme rádi Báru Polákovou. A společně hledáme novou, současnou muziku.

Jaké jsou vaše nejbližší plány?
Natočit v listopadu klip k naší písni Valentýn a dotočit první album, které máme rozpracované. V říjnu nás čekají ve studiu Švandova divadla další frekvence a v zimě příštího roku už snad poslední a mělo by být hotovo.