Martha a Tena zavzpomínají na Boba Frídla za doprovodu Professor Bandu.

V polovině 60. let se obě sestry seznámily s kytaristou Alešem Sigmundem ze skupiny Vulkán, který oběma zpěvačkám pomohl vytvořit pevné autorské a muzikantské zázemí. Ve Vulkánu působily mezi lety 1966 a 1970, částečně s další sourozeneckou dvojicí, Hanou a Petrem Ulrychovými. Jejich první nahrávky pocházejí z roku 1968. Vzniká pozoruhodná formace malé kytarové skupiny se dvěma sourozeneckými dvojicemi - Hankou a Petrem Ulrychovými a Marthou a Tenou. Postupněbylo všem jasné, že spojení dvou silných sourozeneckých individualit na jednom pódiu nemůže mít dlouhé trvání. První to pochopí Petr Ulrych a odchází s Hankou ke skupině Atlantis. Aleši Sigmundovi zůstane Vulkán a Martha s Tenou. Nakrátko se po jejich boku objeví další zpěváci (Jan Kukleta a významnější pak zejména Bob Frídl), ale základní tandem tvoří Martha a Tena spolu s Alešem Sigmundem.

V roce 1970 vychází jejich první LP deska Dál než slunce vstává, která je zajímavou směsicí původních skladeb A. Sigmunda, slavných tradicionálů, řeckých vlivů (Děti z Pirea) - až po čerstvě stříbrnou Bratislavskou Lyrou ověnčenou píseň "To všetko bolo včera".

K domácím úspěchům - vyjádřeným stovkami koncertů a vyprodaných Luceren - si mohly Martha a Tena ještě přičíst několik cenných účastí na celoevropských televizních programech v zahraničí (např. EUROPARTY ve Švýcarsku nebo HITS A GO GO v Hamburku) a mnohá účinkování v sousedním Polsku, včetně varšavské Haly kongresové, podobné našemu prubířskému kameni, pražské Lucerně.