Černý racek a ti druzí….

koncert, kterým jsme si připomněli především nedožité sedmdesátiny Oldřicha Veselého a který se uskutečnil v Divadle Hybernia 13. 11. 2018.
13. listopadu se narodili tři muzikanti - baskytarista Synkop 61 Jan Čarvaš (1945 - 2008), Bob Frídl (1947 - 2013) a Oldřich Veselý (1948 - 2018).
Jana Čarvaše a Oldřicha Veselého připomenou především legendární Synkopy 61. Jejich zakladatel Petr Směja nám před koncertem k tomu řekl: V Praze 13.11 zahrajeme všechny skladby Oldy Veselého, které máme v repertoáru: Žárlivá dívka, Suita pro J. S. Bacha, Marťan, Oheň lásky, Casanova a samozřejmě Válka je vůl. Premiéru zde bude mít Černý racek, dle mého soudu nejlepší Oldova skladba z artrockové éry. Na počest Honzy Čarvaše zahrajeme dvě skladby od skupiny The Beach Boys: Sloop John B. a Barbara Ann, které s námi Honza vždy s úspěchem hrál a zpíval.

Další, kdo s Oldřichem Veselým spolupracoval je Lešek Semelka. Potkali se ve skupině Blue Effect a na tuto spolupráci rád vzpomíná: Oldu Veselého jsem poprvé zaregistroval jako autora slavné písně „Válka je vůl“ a osobně jsem ho poznal na jakémsi koncertu v Brně, kde hrála i kapela Synkopy 61. Společně jsme začali hrát až později, kdy se Olda stal členem Blue Effectu a bylo to krásné období, protože jsme si velmi rozuměli a vytvořili album „Svět hledačů“. V pražské Hybernii zahrajeme jako vzpomínku na Oldu Veselého krásnou lidovku „Ej padá rosenka“, kterou Olda velmi proslavil.

Připomněli jsme si také Boba Frídla mimo jiné i skladbou Zpívej tu píseň kouzelnou, kterou Martha a Tena s Bobem zpívali. V Hybernii ji zazpíval s nimi bubeník skupiny Professor band Jan Noha.

Účinkovali: Synkopy 61, Martha a Tena s Professor bandem a Lešek Semelka a jeho S. L. S.